Niekedy nie je na škodu len tak sedieť a čítať o veciach, ktoré pobavia a zlepšia náladu. Urobte si príjemnú pauzu a čítajte náš online magazín.

Byt a dom

Kupujete byt alebo dom so záhradkou?

Byt alebo dom? Čo by vám bolo k srdcu bližšie? Ak rozmýšľate nad zakúpením si nejakej nehnuteľnosti,  musíte zvážiť akým ste človekom. Ak máte rodinu, dbajte ohľad aj na ostatných členov vašej rodiny. Možno deťom by sa viac páčilo bývanie v dome, no nájdete dom, okolo ktorého bude všetko pre vás potrebné?? Mnoho domov sú na rôznych odľahlejších miestach mimo civilizovaného mesta. Byt je síce v meste, ale nemáte tam tú záhradku a pokoj, ktorý možno vyhľadávate. Ako si teda vyberiete bývanie, ktoré bude vyhovovať aj vám aj vašim blízkym?

byt

Ak by ste sa rozhodli pre bytovú nehnuteľnosť, rátajte s tým, že niektoré steny budete mať spoločné so susedmi. To môže priniesť aj hluk, občasné vŕtanie od susedda alebo aj štekot psov. Výhodou bytu je však, že máte všetko, čo potrebujete na dosah ruky. Napríklad obchody, nákupné centrá, zdravotnícke zariadenia, lekárne, materské školy, základné školy či stredné alebo aj vysoké školy. Nemusíte neustále míňať peniaze na dochádzanie z dediny, nakoľko v meste môžete využívať na presun buď svoje nohy, autobus, električku alebo v niektorých mestách aj trolejbus. Ak sa niekam budete ponáhľať, je veľmi jednoduché a lacné zavolať si taxík. Dostanete sa kamkoľvek a máte blízko aj rôzne reštaurácie či kaviarničky na posedenie v letných mesiacoch na teraskách.

dom so záhradkou

Na dedine takéto možnosti nenájdete. V dedine nájdete jedny malé potraviny, kde sa stretáva celá dedina a krčmu, kde vysedávajú a popíjajú pivo chlapi. V dedine je ešte aj cintorín a kostol. To sú asi jediné potreby a vyžitie, ktoré nájdete v každej jednej dedine. Ale v dome môžete mať aj bazén alebo sa starať o rôzne kvetinky, rastlinky alebo aj o celý váš záhon zeleniny. Môžete si vychutnať rannú kávičku na vašej terase na vlastnom pozemku. Pre to je najzásadnejším rozhodnutím pri výbere nehnuteľnosti zvážiť všetky vaše potreby a aj potreby vašej rodiny.