Niekedy nie je na škodu len tak sedieť a čítať o veciach, ktoré pobavia a zlepšia náladu. Urobte si príjemnú pauzu a čítajte náš online magazín.

Www

Sociálne siete

Najviac detí používa internet a www stránky na to, aby mohli tráviť čas na sociálnych sieťach. Sociálne siete ovplyvnili životy mnohých detí. Deti sú veľakrát v kontakte so svojimi spolužiakmi zo školy, no za pomoci sociálnych sietí si aj vymieňajú rôzne názory či poznatky. Tak isto si môžu posielať aj rôzne učebné materiály, alebo si len posielať všelijakých smajlíkov či gifty. Aj pohyblivé obrázky môžeme poslať priateľovi, za účelom našej reakcie. Sú pre nás digitálne veci také potrebné? Prečo radšej nejdeme von s kamarátmi, ale si s nimi neustále len píšeme? Ľudia stratili záujem sa stretávať. To isté platí, aj keď má nejaká osoba narodeniny alebo meniny. Len zagratulujeme tým, že napíšeme obľúbený text tej osobe. Už sa vynechávajú aj oslavy, kde sa stretne skoro celá rodina a oslavujú sviatok človeka. Je to škoda, že sme sa takto prestali stýkavať s inými ľuďmi. Mali by sme to čím skôr zmeniť.

sociálne siete

Sociálne siete nás ovplyvnili natoľko, že už trávime menej času osobnými stretnutiami. Nehovorím, že sú zlé pre dieťa či dospelého, no osobný kontakt sa znížil až viac ako o polovicu. Ľudia sa takto jednoduchšie spoja aj s osobami, ktoré bývajú veľmi ďaleko od nich. Na časté cestovanie by sme asi ani nemali toľko voľného času a ani peňazí na neustále zakupovanie cestovných lístkov, no práve pomocou sociálnych sietí ostávame v kontakte aj so vzdialenejšou rodinou.

čas na mobile

Mnohí to považujú za veľkú výhodu. Deti však až príliš času trávia pozeraním rôznych www stránok. Študujú na nich, zabávajú sa alebo aj pomocou sociálnych sietí sú v kontakte s inými ľuďmi. Aj vy vidíte neustále nejakého teenagera, ktorý trávi čas na mobile alebo na notebooku? Je to dôsledok dnešnej digitálnej doby, kedy sa veľmi často využívajú rôzne elektronické zariadenia, ktoré sú pripojené na internet a na rôzne www stránky.