Niekedy nie je na škodu len tak sedieť a čítať o veciach, ktoré pobavia a zlepšia náladu. Urobte si príjemnú pauzu a čítajte náš online magazín.

Elektro

Elektro u nás doma

Spotrebiče nájdeme v každom rohu nášho bytu. Vidíte ich vo vašej kuchyni, jedálni, chodbe, komore, obývacej miestnosti, spálni, či v detských izbách. Čo všetko nájdete u vás doma? Ako vám elektro spotrebiče slúžia?

 

žiarovka

 

Kuchyňa

V kuchyni máme naozaj množstvo elektro spotrebičov, ktoré využívame každú chvíľu. Ráno si robíme kávu pomocou kávovaru alebo rýchlovarnej kanvice. Jedlo si ohrievame v mikrovlnnej rúre. Potraviny máme uskladnené v chladničke a aj v mrazničke. V kuchyni nájdeme aj rôzne mixéry, či iné elektro spotrebiče. Dokonca niekto má namontovanú aj klimatizáciu v kuchyni. Okrem malých spotrebičov máme aj sporák s digestorom, kde denne varíme rôzne jedlá pre našu rodinu aj pre nás.

 

Obývacia miestnosť

V obývacej miestnosti je hlavným elektro spotrebičom televízor. Aj vy ho máte doma? Televízor využívame veľmi často, niektorí aj každý deň. Stal sa neodmysliteľnou súčasťou našich životov. Sledujeme na ňom rôzne televízne programy, ale aj dozvedáme sa správy a novinky zo sveta. Mnohí používame televízor od rána do večera. Je pre nás veľmi dôležitý.

 

elektrické zariadenie

 

Spálňa

Spálňa patrí k izbám na oddych. Niektorí však v spálni majú aj televízor. No inými elektro zariadeniami v spálni môže byť aj nabíjanie mobilu počas noci. Aj vy máte radi útulné svetlo s malej nočnej lampy? Malá nočná lampa je tiež elektrické zariadenie.

 

Detská izba

Bežne v detských izbách majú deti počítač, laptop, či dokonca aj televízor. Nie je to však veľmi zdravé pre ich vývoj a rast. Avšak v dnešnej dobe sa tomu len ťažko vyhneme. Vaše dieťa obľubuje rôzne hry na počítači? Po celom byte sa nachádzajú rôzne elektro zariadenia a spotrebiče, ktoré nám uľahčujú život. Nezaobídeme sa bez nich. Ak sa nám nejaký eleketrický spotrebič náhodou pokazí, hneď utekáme a kúpime si elektrický spotrebič rovnakého druhu alebo značky. Sú pre nás nenahraditeľné.

You May Also Like