Niekedy nie je na škodu len tak sedieť a čítať o veciach, ktoré pobavia a zlepšia náladu. Urobte si príjemnú pauzu a čítajte náš online magazín.

Mobil

Mobil náš každodenný

Mobil patrí ku každodennej našej činnosti. Bez svojho smartfónu veľakrát nejdeme ani len vyniesť smeti. Berieme si ho aj do najbližších potravín, či na detské ihrisko. Áno, je s nami spojený neustále. Avšak, chladné dni v zimnom období mu nerobia vôbec dobre. Ako svoj mobil ochránite práve pred nepriaznivým chladným počasím? Zimné a chladné obdobie má výrazný vplyv aj na životnosť vášho smartfónu, ale aj na výkon. Batéria je veľmi citlivá na zmeny teploty počasia, pre to by ste mali byť veľmi opatrný pri jeho používaní. Mobil nevystavujte prílišnému chladu, ale aj príliš vysokým teplotám.

 

závislosť na mobile

 

Batérii sa znižuje výkonnosť aj jej kapacita. Na ochranu vášho telefónu je vynikajúcou pomôckou správny obal na mobil, púzdro alebo aj taštička. Tieto ochranné doplnky na váš mobil mu doprajú celkovú ochranu pred opotrebením, a zároveň ho chránia pred nepriaznivým počasím. Život bez smartfónu si nevieme predstaviť. Sme na ňom pripojený stále a častokrát na ňom trávime až príliš mnoho času zo svojho voľného dňa. V mobiloch máme zaznamenaný celý svoj život, rôzne fotografie, videá, správy, komentáre, udalosti, či iné naše potreby.

 

aplikácie na mobile

 

Dôležitou ochranou mobilu je aj zabezpečenie pred vlhkosťou. Voda a smartfón sa nemajú príliš radi, pre to je veľmi podstatné, aby ste svoj mobil pred vodou ochránili. Nevystavujte ho vode. Aby ste svoj telefón mohli využívať čo najdlhšiu dobu, musíte myslieť aj na nabíjanie. Vhodným nabíjaním prispievate k dlhšej životnosti batérii na svojom telefóne. Nenechávajte ho vybiť úplne do vypnutia. Vždy si ho pripojte na nabíjačku, keď úroveň batérie je približne okolo pätnásť až desať percent. Ani prílišné prebíjanie vášho mobilu nie je pre mobil veľmi priaznivé. Na nabíjačke ho nechajte pripojený pokým nedosiahne sto percent. Mobil je váš život. Musíte sa pre to dôkladne postarať, aby ste ho svojim používaním nezničili.