Niekedy nie je na škodu len tak sedieť a čítať o veciach, ktoré pobavia a zlepšia náladu. Urobte si príjemnú pauzu a čítajte náš online magazín.

Elektro

Ideálny mobil pre vás?

Trh s mobilnými telefónmi je dnes skutočne rozšírený. V ponuke je stále viac modelov a tie sú každým rokom modernejšie a výkonnejšie. Ale niet sa čomu čudovať, väčšina známych výrobcov nechce zaostávať za konkurenciou a svoje modely zdokonaľujú. Na druhej strane sme aj my, zákazníci, stále náročnejší. Už dávno si väčšina ľudí nevyberá telefón len na volanie, SMS a MMS, ale zohľadňujú množstvo ďalších funkcií a parametrov. Práve množstvo funkcií ako pripojenie na internet, četovanie, fotenie, sťahovanie aplikácií,… je špecifické pre takzvané chytré (SMART) telefóny. Aký by bol vyhovujúcu pre vás, to záleží takisto od účelov, k akým ho chcete využívať. Niekto plánuje pracovať s hardvérovo náročnejšími aplikáciami alebo hrať výkonnostne náročnejšie mobilné hry. Inému zas primárne záleží na fotení a kvalitných fotkách, niekto zasa hľadá praktické funkcie za dostupnú cenu. Podľa toho je potom vhodné vyberať mobil na základe jeho parametrov.

  • Typ a verzia operačného systému, koľko jadier a aký frekvenciu má procesor, aká veľká je operačná pamäť RAM, aké je rozlíšenie obrazovky, aká je  kapacita úložného miesta, koľko pixelov má fotoaparát či aký je vo vnútri grafický čip. 

Chytrý mobil

Mobil je neodmysliteľnou súčasťou väčšiny z nás a je našim pravidelným spoločníkom. Treba na to myslieť a vybrať model, ktorý by v našom prípade spĺňal funkciu spoľahlivého „parťáka“ ideálne. Niekomu možno stačí volať a prijímať hovory, iný zas pravidelne navštevuje Facebook, Google, Youtube, Google Mapy či náročnejšie aplikácie, ktoré by v takom prípade mali mať hladký chod a nezasekávať sa.

Muž v obleku telefonuje

Klasický alebo chytrý mobil?
Áno, stále existujú ľudia, ktorí si bohato vystačia s klasickým telefónom s klávesnicou. Tie sa dnes dajú kúpiť v porovnaní so smartphonmi skutočne lacno a k ich výhodám sa radí napríklad vysoká výdrž batérie. Pokiaľ ale pravidelne surfujete na internete, čítate emaily a messenger, navštevujete sociálne siete, sledujete Netflix, Youtube, a množstvo ďalších aplikácií, voľba je jasná- Inteligentný smatphone. 

You May Also Like