Niekedy nie je na škodu len tak sedieť a čítať o veciach, ktoré pobavia a zlepšia náladu. Urobte si príjemnú pauzu a čítajte náš online magazín.

Tovar

Variť doma sa oplatí

Jedlo. To je základ okolo čoho sa točia naše životy, nákupy a rozhovory. Možno nie všetci o ňom stále premýšľame, ale určite aspoň zopár myšlienok zo dňa patrí práve tomuto zázračnému pokrmu.

pizza

Prečo sa to oplatí?

  • Ušetríte finančné prostriedky. Je jednoduchšie uvariť za pár eur aj pre celú rodinu, pritom obedovú menu stojí pár eur len pre jednu osobu.

  • Viete, čo jete. Do varenia si dávate suroviny, ktoré poznáte a sú kvalitné. V reštaurácii nikdy neviete, aké mäso išlo do tých fašírok. Samozrejme, že ani v obchode sa pravdu možno nikdy nedozvieme, ale určite máme lepší prehľad o svojom jedle ako z reštaurácie.

  • S láskou prichystané jedlo od vašej polovičky vám bude určite viac chutiť ako z reštaurácie od nadutého čašníka, ktorý počas vydávania obedových menu nestíha ani piť.

prepravky

Prečo to veľké množstvo ľudí nerobí?

  • Ľudia sú dnes veľmi pohodlní. Nechce sa im so sebou nosiť obedáre do roboty. Alebo ich kupovať. No, ak si správny chlap, tak si obed odnesieš aj v klt prepravke a nebude ti to robiť problém. Veľa krát si ich zabudli doma a potom aj tak museli ísť na obed a ešte dostali vykričané od manželky, že ona sa snažila mu uvariť obed a on si ho aj tak zabudol doma.

  • Všetci v práci chodia na obed a tak vyrážajú na obed spolu hromadne. Keby sa náhodou od nich separoval, tak by sa možno nedozvedel najnovšie klebety. Na obed sa často ohovára a keď tam náhodou nebude, tak je dosť veľká pravdepodobnosť, že budú ohovárať práve jeho.

  • Hanba. Hanbili by ste sa vybrať si obed, keby si ho nikto iný nenosil do roboty len vy. Možno by sa vám ostatní začali smiať, že ste príliš šetrný alebo nebodaj žgrlavý. To sa nikomu nepočúva dobre.

  • Vaša manželka je príliš unavená po celom dni v práci na to, aby vám ešte doma vyvárala obedy na druhý deň. Nemá na to, aby celý deň rozmýšľala, čo bude ešte doma variť a ulahodila tak vášmu žalúdku na druhý deň. Takto príde domov a môže sa venovať svojej rodine a nemusí chodiť okolo hrncov.

You May Also Like