Niekedy nie je na škodu len tak sedieť a čítať o veciach, ktoré pobavia a zlepšia náladu. Urobte si príjemnú pauzu a čítajte náš online magazín.

Zvieratá

Kamenné pracovné dosky majú dlhú životnosť a sú praktické

Mnohí sa už tešíme na Vianoce a pomaly sa začíname pripravovať na ten rozruch, ktorý nastane v kuchyni pri pečení a varení vianočných jedál a dobrôt. Surovín je na trhu dostatok, a tak nie je problém ukuchtiť či upiecť takmer čokoľvek, a ak ešte k tomu máte modernú a spotrebičmi dobre vybavenú kuchyňu, ide práca od ruky.

kuchyna

Moderné kuchyne sú štýlové, dizajnovo prepracované, priestranné, s množstvom pracovného priestoru a vybavené výkonnými a kvalitnými spotrebičmi, ktoré pri varení a pečení využívame. Aby sme sa v kuchyni realizovali s radosťou, musí nás táto činnosť baviť a tešiť, a to sa dá len ak máme dosť priestoru na svoju prácu. Krájanie a samotná príprava jedla sa vykonáva na pracovnej doske, kde suroviny čistíme, režeme a porcujeme. Pracujeme s množstvom rôznych potravín, korenín a podobne, takže mramorova doska povrch pracovnej dosky by mal spĺňať požiadavky predovšetkým na zdravotnú nezávadnosť, mala by byť odolná voči poškriabaniu, vlhkosti a mastnote a dôležité je aj ľahké ošetrovanie a čistenie po skončení práce.

V súčasnej dobe kraľuje v kuchyniach v pozícii pracovnej dosky kameň, a to hneď vo viacerých podobách. Kamenné dosky sú prírodný materiál, majú luxusný vzhľad, sú kvalitné a odolné.

Kameň, ktorý použijeme na dosku, môže byť:

-mramor

-žula

-ónyx

Nielen do kuchyne, ale aj do kúpeľne či iných priestorov je vhodný mramor, ktorý je cenovo dostupný a napriek tomu sa vyznačuje eleganciou. Dosky z ónyxu je možné objednať si v mnohých farebných odtieňoch a v domácnostiach ho vidieť veľmi často práve kvôli farebnej variabilite. Trvanlivá a odolná je doska zo žuly, čo ju predurčuje k obľúbenosti medzi zákazníkmi. Vyrábajú za z nej pracovné dosky, zásteny a podobne. V ponuke je mnoho dekorov, ktoré sa ľahko skombinujú s akýmkoľvek štýlom kuchyne.

kitchen-1416383_640

Ceny kamenných dosiek sa nedajú jednoznačne určiť, pretože závisia od hrúbky kameňa, druhu, spracovania a tiež od rozmerov či atypického tvaru, ktorý si vyžaduje aj atypický postup pri jej výrobe.

You May Also Like