Niekedy nie je na škodu len tak sedieť a čítať o veciach, ktoré pobavia a zlepšia náladu. Urobte si príjemnú pauzu a čítajte náš online magazín.

Nezařazené

Koľko stojí krtkovanie?

Problémy s upchatými kuchynskými či kúpeľňovými odtokmi alebo upchatým kanalizačným potrubím sa dá odstrániť s pomocou krtkovania. Krtkovací proces pozostáva z odstraňovania nánosov nečistôt, ktoré sú práve dôvodom zapchatého odtoku či iného typu odpadového potrubia. Silné, tuhé a dokonca i z vodného kameňa stvrdnuté nánosy a usadeniny sa dajú zničiť použitím dvoch druhov krtkovacích prístrojov. Prvým prístrojom, ktorý sa pri krtkovaní používa je vodné čerpadlo vyvíjajúce silný tlak. Toto čerpadlo je súčasťou vozidla odkiaľ sa naťahuje dlhá hadica, ktorá je zakončená špeciálnou tryskou.

odpadová šachta

Hadica sa dá natiahnuť až do ďalekých zákutí kanalizácie a dočiahne aj do dlhokánskych potrubí. Sila trysky dokáže vyvíjaným tlakom „rozbiť“ nánosy a vyplaviť ich z kanalizácie preč. Druhý najčastejšie využívaný prístroj funguje na základe elektromechanického motora. Tento elektrický motor poháňa pripojenú strunu, ktorá sa spustením prístroja začne rýchlo otáčať a vibrovať. Vytvorený pohyb následne spôsobí uvoľnenie usadenín, pričom na lepšie dosiahnutie menších i väčších častí rúry je možné použiť niekoľko typov nadstavcov.

upchaté umývadlo

Prečistenie kanalizácie je možné vykonať aj v prípade, keď nemáte problémy s upchatým odpadovým potrubím. Dokonca pokiaľ budete čistenie vykonávať pravidelne, je možné tvorbe usadenín predchádzať. Ďalšou vecou, ktorá vám pomôže pri predchádzaní tvorby nánosov je zvýšenie pozornosti na to, čo do kanalizácie splachujete. Nemali by ste totiž splachovať olejové a mastné zvyšky jedla, pretože zostávajú v potrubí a potom sa na nich lepia iné pretekajúce kúsky nečistôt. V prípade, že máte problém s nepriechodnou kanalizáciou či ju chcete z preventívnych dôvodov vyčistiť, pravdepodobne vás zaujíma cena takejto služby. Pri cenovej ponuke krtkovania cena AB-Krtkovanie závisí od individuálneho problému a jeho zložitosti. Okrem toho ju ovplyvňujú aj iné parametre, ako je zvolená metóda a prístroj čistenia. Pre bližšie informácie je teda potrebné kontaktovať zvolenú krtkovaciu službu, kde vám určite budú vedieť v závislosti od vášho problému konkrétnejšiu sumu povedať.

You May Also Like