Niekedy nie je na škodu len tak sedieť a čítať o veciach, ktoré pobavia a zlepšia náladu. Urobte si príjemnú pauzu a čítajte náš online magazín.

Podnikanie

Kupujete alebo zakladáte firmu

V dnešnej dobe je podnikanie veľmi obľúbená možnosť zárobku. Pár rokov dozadu podnikateľom narobila vrásky korona kríza. Množstvo podnikateľov muselo skončiť. No dnes je trh opäť pripravený na podnikanie. A preto majú šancu aj noví podnikatelia, ktorí sa rozhodujú svoju podnikateľskú činnosť ešte len začať. Ale kde začať? Máte predstavu v čom budete podnikať, ale nemáte predstavu ako vlastne začať podnikať? Úplne prvým krokom je založenie firmy. Musíte si vybrať meno spoločnosti, ktorá vás bude reprezentovať. Musí byť však jedinečná a meno sa nemôže zhodovať s inou založenou spoločnosťou.

predaj firmy

Ale ste si vybrali meno spoločnosti začína kolotoč vybavovania, čakania, platenia. Navštíviť musíte ako daňový úrad, tak mestský úrad, spoločnosť zaregistrovať a čakať na pridelenie IČO a DIČ čísla. Na všetko musíte čakať aj niekoľko týždňov. A žiaľ, kým firmu nebudete mať v úplnom právnom poriadku, nemôžete začať zarábať. Niekomu to neprekáža a niekto chce začať ihneď. Tak vás poteším. Firmu si môžete kúpiť a začať podnikať prakticky ihneď po podpise zmluvy. Ako to funguje? Vy si nájdete firmu v databáze firiem na predaj, ktorá by vám vyhovovala a jednoducho sa začne proces predaja. Vašou úlohou bude iba podpísať zmluvu o predaji a stávate sa vlastníkom.

predaj firmy

Pre koho je firma na predaj vhodná?

Prakticky pre každého, no najmä pre podnikateľov, ktorý nechcú alebo nemôžu čakať na založenie svojej vlastnej spoločnosti. Pre vás nie je žiadny rozdiel či si firmu založíte alebo kúpite. Jediným rozdielom je čas, ktorý kúpou spoločnosti ušetríte. Aj keď môžete mať obavy kupovať nejakú firmu, investovať do nej peniaze a vlastniť ju, nemusíte sa ničoho báť. Všetky firmy na predaj sú kontrolované a nemusíte sa báť žiadnych dlhov či neskorších problémov. Ak vás zaujala možnosť predaja firmy, navštívte internetovú stránku ezmluva.sk a môžete začať podnikať.

You May Also Like