Niekedy nie je na škodu len tak sedieť a čítať o veciach, ktoré pobavia a zlepšia náladu. Urobte si príjemnú pauzu a čítajte náš online magazín.

Tovar

Ako si zaobstarať dobrý a kvalitný spánok?

Každý sme minimálne raz za život zažili ráno kedy sme si pripadali úplne ,,pod psa“. Dôvodov prečo ste sa zle vyspali môže byť hneď niekoľko ako napríklad – zlý spánkový režim, nevyhovujúce prostredie, fyzické či zdravotné problémy alebo stres a úzkosť pred nejakou dôležitou udalosťou v ten deň ako napríklad pohovor do novej práce, náročná skúška na vysokej škole, ktorá by mala rozhodnúť o vašom ďalšom osude vo vašom živote, či maturitná skúška. Rovnako nesmieme zabúdať na príliš veľkú konzumáciu kofeínu alebo alkoholu pred spánkom či používanie elektronických zariadení priamo pár minút pred tým ako sa idete uložiť na spánok. No medzi ten najčastejší problém prečo sa zle vyspíte je nekvalitný matrac alebo vankúš. Ak váš matrac a vankúš neponúkajú dostatočnú podporu a nie sú pohodlné, môže to ovplyvniť kvalitu vášho spánku.

Matrac

Každý potrebujeme vo svojom živote kvalitný spánok, keďže je to veľmi dôležitý aspekt pre našu pohodu a predovšetkým zdravie. A práve kvalitný matrac má veľmi významný vplyv na kvalitu nášho spánku. Práve na výbere kvalitného matracu by ste si mali dať záležať vzhľadom na to, že to ovplyvňuje aj vaše zdravie.

Postel

Váš matrac by mal byť pohodlný a mal by vyhovovať vaším preferenciám, keďže každému sedí iný druh matracu. Preto vám určite nebude stačiť sa ísť spýtať vášho suseda ako sa vyspal a jaky matrac používa. Niekomu vyhovuje tvrdší matrac a niekomu zasa mäkší a práve preto je dôležité si vybrať taký matrac, ktorý bude poskytovať dostatočnú podporu vášmu telu. Investovať väčší obnos peňazí do matracu sa vám určite oplatí. Kvalitné matrace sú samozrejme väčšinou aj drahšie, no poskytujú vám lepšiu podporu a vydržia vám samozrejme dlhšie ako tie menej kvalitné. Pri výbere sa určite poraďte s odborníkmi v obchodoch alebo si dostatočne prejdite recenzie na internete od zákazníkov.

You May Also Like