Niekedy nie je na škodu len tak sedieť a čítať o veciach, ktoré pobavia a zlepšia náladu. Urobte si príjemnú pauzu a čítajte náš online magazín.

Peniaze

Neberte architekta ako nutné zlo, skôr naopak!

Čo je z hľadiska bývania stále viac špecifické pre dnešnú dobu? Je to hlavne fakt, že ľudia bývajú v prenájmoch a v panelákových bytoch. Nie že by to bola ich vysnívaná idea, ale skrátka stavba rodinného domu si pýta viac času, no predovšetkým viac financií. Ak má ale niekto tento finančný faktor vyriešený a má aj dosť času na plánovanie a realizáciu, môže sa pustiť do stavby vlastného domu, čo je pre mnohých ľudí vysnívaným riešením. Nejaké rodinné domy sa síce dajú nájsť aj v katalógoch, ale ak chcete postaviť vlastnú, originálnu stavbu presne podľa svojich predstáv, musíte začať od základov, od podlahy.

tehly, vozík, stavba

Lenže čo si pod tým predstavíme konkrétne? Najskôr to, že máme pod nohami čistý pozemok a teraz na, začni stavať. Určite v tom musí byť nejaký logický systém a ten začína najprv návrhom stavby od architekta, projekt domu cena Marekuhliarik.sk.

V opačnom prípade si asi musíte poradiť so svojimi laickými predstavami a náčrtmi, čo môže byť bez urážky dosť neisté. Odborne spracovaný návrh je predsa len podložený profesionalitou a rokmi skúseností. Ak sa začne stavať podľa profesionálne vypracovaného návrhu s funkčnými základmi a premyslenými detailmi, je to obrovská výhoda.

architekt pri dome

Nehovoriac o tom, že pri takomto projekte sa pracuje s množstvom faktorov, ako napríklad aj s výberom materiálov, s riešením využívania energií, s orientáciou domu podľa svetových strán a ešte mnohými ďalšími, ktoré sú ale nesmierne dôležité pre to, ako sa vo vašom budúcom dome bude bývať a ako ho budete využívať. A keď si niekto myslí, že projekt od architekta vedie len k ďalším finančným výdajom, nie je to tak úplne pravda!

  • Je to možno trochu paradox, ale dobrý architekt vám pomôže ušetriť. Naozaj. Napríklad v tom, že vám odporučí použiť cenovo výhodnejšie, ale pre vašu stavbu vhodnejšie materiály. A platí to aj s výberom a umiestnením ďalších súčastí, v neposlednom rade aj s možnosťou pri dobre premyslenom bývaní šetriť energiami.

You May Also Like