Niekedy nie je na škodu len tak sedieť a čítať o veciach, ktoré pobavia a zlepšia náladu. Urobte si príjemnú pauzu a čítajte náš online magazín.

Nezařazené

O čom je spolupráca s architektom a podľa čoho ho vybrať?

Keď si nekupujete dom, ale chcete tento rodinný dom či všeobecne nejakú budovu postaviť, skutočne by ste sa pritom mali riadiť plánom, projektom, ktorý vám vypracuje architekt. Pretože funkčný plán je tu základom, od čoho sa potom začne funkčným spôsobom odvíjať všetko ostatné- teda stavba domu alebo rekonštrukcia priestorov či zariaďovanie interiéru.

Stavba domu

Ak uznáte, že takto odborne spracovaný plán vám skutočne pomôže, potom prichádza na rad ďalšia otázka- Ako alebo podľa čoho vybrať toho správneho odborníka?

Projekt domu cena pritom nemusí byť jediným bodom, na ktorý sa oplatí orientovať, dôležité je napríklad aj portfólio architekta a samozrejme referencie na jeho služby a skúsenosti klientov.

O čom je spolupráca s architektom?

Teda z celkového hľadiska hlavne na tom, aby spolupráca s vybraným odborníkom priniesla vytúžený efekt. Po estetickej aj funkčnej stránke. A tiež, aby sa pri navrhovaní projektu samozrejme vychádzalo z vášho vkusu a predstáv o bývaní. Pričom treba možno rátať s tým, že vaše predstavy musia byť prispôsobené zásadám funkčnosti, a to je vlastne hlavný dôvod spolupráce s odborníkom. Mal by vás usmerniť, prípadne prísť aj s lepšími či úspornejšími návrhmi, no rešpektovať pritom váš ideál.

Architekt, priestory, maľovanie

Pri výbere nepozerajte iba na cenník

Hoci sa vám povedzme cenník nejakého architekta môže zdať vyšší, to ešte neznamená, že spolupráca s ním bude nevýhodná. Takýto odborník totiž môže prekvapivo prísť s riešeniami, ako sa dá pri vašej stavbe, rekonštrukcii, či výbave a použitej technológii, materiálov,… postupovať lacnejšie. A tiež, ako by ste dokázali bývať úspornejšie, napríklad z hľadiska pravidelnej spotreby energií. A takéto esá v rukáve nemusí mať architekt, ktorého cenník je najlacnejší.

Dôležitý je štýl architektúry

Vďaka internetu nájdete webové stránky architektov a ich služieb. Pri ich sledovaní si všimnite predovšetkým to, či tu majú dostupnú fotogalériu svojich realizovaných projektov, pretože je výhoda, ak sa niektoré z týchto už realizovaných projektov zhodujú s vašim vkusom, čo znamená, že tento odborník už s podobnými návrhmi skúsenosti má a bude vám rozumieť.

You May Also Like